Жител на Богојци се повредил сечејќи дрва и им подлегнал на повредите

- Македонија
101

На 3-ти август 2020 година, околу 19:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во струшкото село Богојци, 49-годишниот К.А. од селото Богојци, се повредил сечејќи дрва.

– Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите. Увид извршила екипа од Полициска станица Струга. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството, инфомираат од МВР.

Извор: МВР

Facebook Коментари