37 -годишен охриѓанец загина во сообраќјна несреќа на патот Охрид-Кичево

- Хроника
230

На 27-ми декември 2020 година, околу 14:30 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај село Врбјани, 37-годишниот П.Н. од Охрид, управувајќи патничко моторно возило „Опел корса“ со кумановски регистарски ознаки излетал од патот, по што возачот починал на местото на настанот.

– Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција, информираат од МВР.

Извор: МВР

Facebook Коментари