Кривична пријава за стружанка која физички ја нападнала својата ќерка

- Хроника
586
ОВР Струга поднесе кривична пријава против Х.Ф.(45) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично  дело „телесна повреда“ при семејно насилство. Пријавената, на 04.10.2022 на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга физички ја нападнала  нејзината ќерка и ѝ нанела телесна повреда.  
Извор: СВР Охрид
фото: архива

Facebook Коментари