Кривична пријава заработи стружанец откако со метален и остар предмет се обидел да нападне сограѓанин

- Хроника
582

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(65) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на  28.09.2022 гоина, во зграда лоцирана на кеј „Борис Кидрич“ во Струга, со метален и остар предмет се обидел да го нападне Ж.Н.(57) од Струга.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари