Приведено е 45 годишно лице, физички ги нападнал сопругата и малолетната ќерка

- Хроника
249

На 28.09.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека Н.П.(45) од охридско село, физички ја нападнал неговата сопруга и малолетната ќерка. Напаѓачот бил приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари