Лишени од слобода двајца странски државјани во Охрид, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

- Локални
102

На 28.09.2022 година околу 15.30 часот во СВР Охрид лишени од слобода се две странски државјанки К.М.(20) и К.Л.(50). Тие, на улицата „Партизанска“ во Охрид се однесувале агресивно и се обиделе физички да ги нападнат полициските службеници кои извршувале службени дејствија. Во консултации со Јавен обвинител, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook Коментари