Семејно насилство во Ложани, татко со дрвен предмет си ја нападнал ќерката

- Хроника
540

ОВР  Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(60) од струшкото село Ложани поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”. Тој, на 13.03.20223 во семејниот дом во селото, започнал вербална расправија со неговата ќерка, по што ја нападнал со дрвен предмет.

Извор: СВР Охрид

 

Facebook Коментари