Сообраќајка на патот Охрид – Ресен, повредени се три лица меѓу кои и малолетно девојче

- Хроника
330

На 25.06.2019 година во 20.15 часот на крстосницата на магистралниот пат Охрид – Ресен со локалниот пат за селото Куратица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат Леон“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(23) од Битола и патничко возило „Рено Клио“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(22) од Охрид. Вo незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Г.К. и малолетно девојче, сопатник во возилото „Рено Клио“. Тие биле пренесени во општата болница, а подоцна и во болницата „Св.Еразмо“, каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

 

Facebook Коментари