Стружанец заработи кривична пријава, ја истепал вереницата

- Хроника
138

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Н.(28) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство”. Тој, на 10.08.2021 година, започнал вербална расправија со неговата 25 годишна вереница по што, физички ја нападнал  нанесувајќи и телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари