Македонија денеска го игра решавачкиот дуел со селекцијата на Австрија

- Спорт
181

Македонија денеска од 18:15 часот игра одлучувачки натпревар со една од земјите домаќини на ова Европско првенство. Во денешниот дуел со Австрија мора да се дојде до победа за нашите ракометари да продолжат во втората фаза од натпреварувањето. За жал, после поразот од Чешка во овој денешен натпревар се влегува под голем притисок. Aвстрија до сега има две победи откако ги совлада селекциите на Чешка и Украина.

За останување на Македонија на ова ЕП  има и неколку опции но најдобра е онаа да се совлада Австрија, со два или повеќе голови разлика, во спротивно ќе следува математика и ќе  се чека исходот од дуелот помеѓу Украина и Чешка.

Strugaonline

фото: aрхива

Facebook Коментари