Maкедонија загуби од Ерменија, останува во групата Ц

- Спорт
34

Македонската фудбалска репрезентација и во следното издание на УЕФА лигата на нации ќе биде во Ц лигата, откако не успеа да заврши на првата позиција во една од групите. Во Б лигата од нашата група оди Ерменија, која синоќа славеше со 1:0  над нашата селекција.

фото: ФФМ

 

Facebook Коментари