Вардар 1961 го освои среброто на СЕХА Ф4

- Спорт
55

Во своето осмо финале во деветтата сезона на СЕХА Газпром лигата, Вардар 1961 стигна до сребрениот медал и трофеј. „Црвено-црните“ играа со Веспрем, а унгарскиот тим победи со 35-27 (15-12). Вардар 1961 останува најуспешниот тим во СЕХА лигата со пет освоени трофеи.

Извор и фото: rkvardar.mk

Facebook Коментари