Вардар вечерва игра со тимот на Монпелје

- Спорт
63

Вечерва со почеток во 20:45,  Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите.

Тренерот Веселин Вујовиќ за овој натпревар го има на располагање целиот состав.

Во тимот се враќа и Анте Кудуз.

После три кола во Лигата на шампионите Вардар нема пораз и заедно со ПИК Сегед се на првата и втората позиција во групата со по пет бода.

Facebook Коментари