Кривична пријава за стружанец, поседувал лажни дипломи и компјутер со фајлови за изработка на фалсификувани дипломи

- Локални
413

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 34-годишниот Д.М. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

– На 4-ти јуни 2024 година, при претрес во домот на пријавениот, биле пронајдени и одземени лажни дипломи и компјутер со фајлови за изработка на фалсификувани дипломи, информираат од МВР.

извор: МВР

фото: архива

Facebook Коментари