Време-Претежно сончево и многу топло

- Македонија
65

Претежно сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. UV=9. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 34 до 40 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари