Стружанец со остар предмет си го нападнал соседот

- Локални
460

На 28.09.2022 година во 13.35 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А.Р.(65) од Струга затоа што во зграда на кеј „Маршал Тито“ во Струга со остар предмет го нападнал соседот Ж.Н.(57) од Струга. По целосно докумнетирање нас лучајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook Коментари