На „Ќафасан“ приведено лице од Албанија барано од Интерпол Германија

- Локални
190

На 9-ти февруари 2024 година, во 20:45 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ на влез во државата било лишено од слобода 48-годишно лице од Република Албанија поради тоа што по извршени гранични проверки констатирано било дека евидирал со мерка „апси“ по барање на Интерпол-Германија.

– Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Извор: МВР

фото: архива

Facebook Коментари