Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
53

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови со услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 16 степени.

Извор: ухмр

Facebook Коментари