Прв корона-кластер регистриран во Вевчани

- Локални
208

Прв корона- кластер  регистриран во Вевчани.

Тестирањето покажало дека шест работнички вработени во текстилна фабрика се асимптоматски носители на вирусот, по што се ставени во изолација.

Тие се заразиле од колешка.

Во моментов во Вевчани има 12 активни случаи, од кои шест се од текстилната фабрика.

Strugaonline

Facebook Коментари