Стружанецот Бојан Белески потпиша договор со тимот на Тегел во Германија

- Спорт
421

Стружанецот  Бојан Белески  по две години пауза , се враќа на ракометните терени во Германија.

Тој  потпиша договор со тимот на Тегел Берлин, кој игра во регионалната лига.

Освен за матичната Струга, Белевски во Македонија ги носеше дресовите на Тиквеш, Радовиш, Борец и Охрид.

Во странство играше за босанската Слога Добој, бугарскиот Левски Софија и германскиот Шпандау.

Извор: 24 ракомет

фото: архива

Facebook Коментари