Струга доби нов ексклузивен хотел ,,Боград“

- Локални
529

Брендот ,,Боград“ слави дваесет години постоење.

Традицијата се градеше чекор по чекор, скала по скала, трпеливо напорно,посветено, професионално.Многу идеи, проекти и реализации.

„После поминати 20 убави години, со нашиот тим ја реализиравме и нашата идеја и желба Боград да добие свој нов хотел. Да понудиме едно незаборавно дизајнерско искуство со модерни детали во ентериерот на секој дел на објектот и внимателно одбрано мени во нашиот rooftop ресторан и lounge station.
Дадовме се од себе за да го постигнеме најдоброто за нашите гости.“ – велат од тимот на ,,Боград“

 

“BOGRAD apartments & lounge station” е лоциран во самиот центар на Струга со одлична локација во струшката чаршија и на само 100 метра од Охридското езеро и реката Црн Дрим.Хотел “BOGRAD apartments & lounge station” Ви нуди одлична почетна точка за прошетка и истражување на преубавиот град.

Strugaonline

Facebook Коментари