Време-Сончево со умерена облачност, попладне услови за пороен дожд

- Македонија
57

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 34 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 34 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари