Teпачка во угостителски објект во Струга

- Локални
554

На 12.11.2019 година во 00.10 часот, во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз Х.К.45) и Т.Т.(37), двајцата од Република Албанија. Полициската станица од Струга  презема мерки за расчистување на настанот.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари