Вечерва пред струшката публика детскиот анимиран филм „Авантурите на Биби и Боби-Пролетна магија“

- Локални
226
Детскиот анимиран филм „Авантурите на Биби и Боби-Пролетна магија“ вечерва ќе има своја кино проекциja во Центарот за култура ,,Браќа Миладиновци“ во Струга,  со почеток во 19:00 часот.
Билетите се по цена од 120 денари.
,,Пристигна нова авантура со сказните на Биби и Боби. Исчезнати и заборавени волшебни животни. Магични предмети кои имаат сила да разбудат пролет. Нови другарчиња и пријателчиња во нашата најнова хипер-суперултра-мегатурбо-гига мноооогу возбудлива прошетка низ нашата убава Македонија.“-стои во описот на содржината.
Strugaonline

Facebook Коментари