Време-Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

- Македонија
127

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 29 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари