Изминатово деноноќие 301 прекршок за неносење маски

- Македонија
70

Во текот на изминатото деноноќие (19-ти/20-ти јули) на територијата на државава по однос на мерката за неносењеличназаштита на лице регистрирани се 301 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. 

Извор: МВР

Facebook Коментари