Од полноќ дизелот поевтинува за 2 денари

- Македонија
354

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,00 денари.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 н не се менуваат.

Од 4.2.2023 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 86,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,50 (денари/литар)

Facebook Коментари