Од полноќ поскапуваат горивата

- Македонија
76

Од вечервa на полноќ горивата  поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно одлуката, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98  се зголемува за половина деанар и ќе изнесуваат 63,5, денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапуваат за еден денар по литар и ќе чинат 61,5 односно 53,5 денари за литар.

Facebook Коментари