Време- Облачно посвежо и нестабилно со пороен дожд

- Македонија
67

Денеска ќе преовладува претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 л/м2) и изолирана појава на град. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 31 степен. Утре ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=5. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 22 до 28 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари