Време-Облачно со повремен дожд

- Македонија
75

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни, особено во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од југоисточен правец. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал oд 9 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари