Време-Облачно со слаб локален дожд

- Македонија
170

Променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 15 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари