Време Облачно со сончеви периоди, попладне со услови за дожд

- Македонија
60

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 23 до 29 степени. Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, поизразен во западните делови.

Извор: УХМР

Facebook Коментари