Време-Поменливо облачно со локални врнежи од дожд

- Македонија
184

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари