Време-Претежно облачно со врнежи од дожд

- Македонија
127

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал пд 16 до 22 степени. Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на југот. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Извор: УХМР

Facebook Коментари