Време: Претпладне сончево и топло, попладне дожд, грмежи и ветер

- Македонија
67

Денеска шретпладне ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 33 степени. Утре ќе преовладува слично време како и денешното.

Извор: УХМР

Facebook Коментари