Време-Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

- Македонија
120

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и изолирана појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 30 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари