Време: Претпладне сончево, попладне нестабилно со услови за појава на град

- Македонија
75

Денеска претпадне ќе преовладува претежно сончево време со мала обачност. Од пладне облачноста ќе се зголеми и особено на југозапад ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 21 степен. Утре ќе биде променливо облачно. Попладне нестабилно, со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари