Време-Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

- Македонија
256

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Извор: УХМР

Facebook Коментари