Време: Променливо облачно и студено со локален снег

- Македонија
129

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно и постудено време со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Дневната температура ќе се движи во интервал од 0 до 9 степени. Следните три дена се очекува облачно и студено време, на места ќе провејува слаб снег и ќе дува засилен северен ветер. Утринските температури ќе се спуштат и до 8 степени под 0, а дневната температура ќе се движи во интервал од -2 до 6 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари