Време-Променливо облачно и студено

- Македонија
176

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време со слаб претежно северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 3 до само 5 степени. Утринската се движеше во интервал од -6 до 3 степени. Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини магливо и студено. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 2 до 8 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари