Време-Променливо облачно со сончеви периоди и потопло

- Македонија
105

Наутро со услови за појава на магла во одделни котлини. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 17 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари