Време-Променливо облачно со сончеви периоди, наместа пороен дожд и грмежи

- Македонија
91

Променливо облачно со сончеви периоди. Наместа, особено во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 29 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари