Време-Променливо облачно со услови за дожд

- Македонија
49

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне во западните и северните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Дневната температура ќе се движи во интервал од 5 до 15 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 8 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари