Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
71

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено во северозападните делови каде ќе има услови за ретки грмежи. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари