Време: Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
116

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 18 степени. Утре ќе преовладува променливо облачно време, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 14 до 19 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари