Време-Променливо облачно, во текот на ноќта краткотраен дожд

- Македонија
119

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари