Време-Промнливо облачно со сончеви периоди, попладне наместа пороен дожд и грмежи

- Македонија
61

Променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен, а во западните делови повремено засилен (над 70 км/час) ветер од југозападен правец. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 16 до 22 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари