Време: Сончево и многу топло!

- Македонија
95

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло со слаб југоисточен ветер. Ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење. УВ индексот ќе има вредност 9,адневната температура ќе се движи во интервал од 35 до 41 степен. Утре ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Дневната температура ќе се движи во интервал од 32 до 40 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари