Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

- Македонија
57

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне претежно во источните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 21 до 28 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари