Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

- Македонија
83

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари